Shaker Plus

PBSP

Nové

Shaker Plus je autoklávovatelná úlevová respirační pomůcka k usnadnění odstraňování hlenu z dýchacích cest. Nový kód SÚKL od 1.12.2019 - 5000540.

Více informací

Skladem

1 414 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Shaker Plus je druhou generací přístroje pro snadné odstraňování hlenu z dýchacích cest vykašláváním. Nástupce modelu Shaker Classic se vyznačuje ergonomickým tvarem a optimalizovaným prouděním vzduchu. Díky snadnému použití přináší rychlou úlevu dětem i dospělým. Přístroj lze plně sterilizovat v autokláve a je tak určený i pro použití ve zdravotnických zařízeních.

Shaker produkuje při výdechu vibrační vlny, které se šíří do dýchacích cest a napomáhají uvolňování hlenu. Současně zvyšuje využití plic a napomáhá efektivnímu dýchání. Podle polohy v ústech lze měnit dechovou zátěž. Typická frekvence používání je 3-5 x denně po dobu 3-5 minut.

Pro koho:

Je určen zejména pro osoby trpící:

-  chronickou bronchitidou
-  CHOPN
-  astmatem
-  cystickou fibrózou
-  rozedmou plic

Jak to funguje:

Při výdechu do přístroje dochází k rychlému opakovanému nadzvedávání ocelové kuličky, které na uživatele působí jako vibrace. Tato vibrace působí spolu s odporem představovaným váhou kuličky pozitivně na dýchací cesty - změnou tlaku uvnitř plic dochází k otvírání malých vzduchových kanálků, ředění hlenu a jeho uvolňovací z plicních stěn a snazšímu odstraňování z dýchacích cest. Změnou náklonu přístroje lze navíc ovlivňovat frekvenci vibrací. Při maximální frekvenci vibrací pak dochází ke snadnému vykašlávání.

Jednotlivé modely se liší minimální zátěží:

  • Shaker Classic – 9 cm H2O
  • Shaker Deluxe - 11 cm H2O
  • Shaker Plus - 8 cm H2O

Předpis na pojišťovnu:

  • Shaker Plus lze předepsat 1 x 2 roky
  • pomůcku mohou předepsat: ALG, NEU, PED, PNE, RHB
  • ZP hradí 99% pořizovací ceny, doplatek pacienta 14,- Kč
  • kód ZP: 0172067, nový kód SÚKL: 5000540

Shaker ve výzkumu:

Mechanical Behaviors of Flutter VRP1, Shaker and Acapella Devices

Analysis of the functioning of the Shaker® to diverse levels of flow

Recenze

Napsat recenzi

Shaker Plus

Shaker Plus

Shaker Plus je autoklávovatelná úlevová respirační pomůcka k usnadnění odstraňování hlenu z dýchacích cest. Nový kód SÚKL od 1.12.2019 - 5000540.

Příslušenství

25 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Ke stažení