EMST150

EMST150

Nové

EMST150 je expirační svalový trenažér určený pro všechny, kteří chtějí zlepšit své dýchání, expektorační a polykací funkce. Pravidelný trénink s touto  pomůckou vede k posílení výdechových svalů, usnadnění vykašlávání, zlepšení kondice a snížení dušnosti.

Více informací

Skladem

1 752 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

EMST150 je vědecky prověřenou pomůckou pro zlepšení dechových a polykacích funkcí. Účinnost tréninku s EMST150 byla prokázána zvýšením dechové síly u hudebníků, potápěčů, sportovců, seniorů a osob s nervosvalovými onemocněními.

Pro koho:

- osoby s nervosvalovými a dýchacími onemocněními

- vokalisty a hudebníky (zpěváci, herci a hráči na dechové nástroje)

- rekreační i vrcholové sportovce

- seniory a osoby, které nejsou zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu a snadno se zadýchají

Zdraví a medicína:

EMST150 posiluje svaly zapojované při polykání, kašli a dýchání a tím ovlivňuje závažné symptomy nervosvalových onemocnění vč. Parkinsonovy nemoci, roztroušené sklerózy, Huntingtonovy nemoci, ALS a dalších.

Dysphagia (porucha polykání) - při polykání je kriticky důležitá svalová síla a koordinace, aby byla potrava přemísťována skrze hltan do jícnu a nedošlo k jejímu vdechnutí. Výsledky randomizovaných klinických studií prokázaly, že trénink s EMST150 zlepšuje polykání v důsledku zvýšení síly některých polykacích svalů. Výsledkem tréninku je také zvýšení síly kašle, který je u pacientů s poruchou polykání a zvýšeným rizikem vdechnutí velmi důležitý.

Trénink s EMST150 vede ke zvýšení maximálního expiračního tlaku (MEP, PEmax) spolu s břišními a výdechovými svaly (Sapienza & Troche, 2012). Tréninkový program tak může zvýšit sílu kašle a subglottický tlak spolu se zlepšením koordinace a přesnosti polykání a snížením rizika penetrace a aspirace.

Pitts, T., Bolser, D., Rosenbek, J., Troche, M., & Sapienza, C. (2008). Voluntary cough production and swallow dysfunction in Parkinson's disease. Dysphagia, 23, 3, 297-301. Epub

Parkinsonova nemoc - studie s EMST150 provedené u pacientů s Parkinsonovou nemocí ukazují zvýšení síly výdechu, zlepšení voluntárního kašle a zmírnění polykacích potíží vedoucí ke zlepšení kvality života a snížení dušnosti.

Impact of expiratory muscle strength training on voluntary cough and swallow function in Parkinson disease. Pitts T, Bolser D, Rosenbek JC, Troche M, Okun MS, Sapienza C.Chest 2009;135:1301–1308.
Aspiration and swallowing in Parkinson disease and rehabilitation with EMST: a randomized trial. Troche MS, Okun MS, Rosenbek JC, Musson N, Fernandez HH, Rodriguez R, Romrell J, Pitts T, Wheeler-Hegland KM, Sapienza CM.Neurology. 2010 Nov 23;75(21):1912-9. doi: 10.1212/WNL.0b013e3181fef115.

Cévní mozková příhoda - také u pacientů, kteří prodělali mozkovou mrtvici vede trénink s EMST150 ke zvýšení výdechového tlaku a síly kašlacího reflexu. Nedávná studie potvrzuje EMST jako efektivní metodu ke zvýšení aktivity suprahyoidních svalů u dysfagických pacientů po cévní mozkové příhodě. Zaznamenáno bylo též zlepšení skóre penetrace a aspirace.

Effects of expiratory muscle strength training on oropharyngeal dysphagia in subacute stroke patients: a randomized controlled trial J. S. Park,
CGimhae,
D. H. Oh,
Close, Gangwon-do,
M. Y. Chang,
K. M. Kim, Kyeong Mi Kim, 197 Inje-ro, Gimhae-si, Gyeongsangnam-do J Oral Rehabil. 2016 May; 43(5): 364-72. Doi: 10.1111/joor.12382. Epub 2016 Jan 24. 621-749, 24

CHOPN - u pacientů s CHOPN trénujících s EMST150 bylo zaznamenáno zvýšení síly výdechových svalů, pokles dušnosti a následné zlepšení kondice a kvality života. Studie u pacientů s CHOPN, kteří absolvovali krátkodobý expirační svalový trénink, dokládá signifikantní snížení klidové dušnosti, zlepšení kvality života a zlepšení výsledků zátěžového testu chůzí.

Clinical outcomes of expiratory muscle training in severe COPD patients Susana Motaa, b, Rosa Gu¨ella, Esther Barreiroc, Ingrid Solanesa, Alba Ramı´rez-Sarmientoc, Mauricio Orozco-Levic, Pere Casana, Joaquim Geac, Joaquı´n Sanchisa. 

Poranění míchy (SCI) - systematická review ukazují pozitivní vliv respiračního svalového tréninku na zlepšení výdechového tlaku a vytrvalosti. Také klinické výsledky dokumentují zlepšení výdechového tlaku, voluntárního kašle a kvality hlasu.

Expiratory muscle training in spinal cord injury: a randomized controlled trial. Roth EJ, Stenson KW, Powley S, Oken J, Primack S, Nussbaum SB, Berkowitz M; Arch Phys Med Rehabil 2010; 91:857- 

ALS - trenažér EMST150 byl použit také v několika studiích u pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou, kde byl velmi dobře tolerován a ukázal zvýšení expiračních tlaků a zlepšení polykací kinematiky.

Impact of expiratory strength training in amyotrophic lateral sclerosis. Plowman EK, Watts SA, Tabor L, Robison R, Gaziano J, Domer AS, Richter J, Vu T, Gooch C Muscle Nerve. 2016 Jun;54(1):48-53. doi: 10.1002/mus.24990. Epub 2016 Mar 3.PMID: 26599236 

Pompeho nemoc - expirační svalový trénink s EMST150 ukázal zlepšení expirační svalové síly u pacientů klasické infantilní formy Pompeho nemoci i formy s pozdním nástupem. EMST se tak jeví jako vhodná doplňková léčba respirační atrofie doprovázející toto vzácné onemocnění.

Respiratory muscle training (RMT) in late-onset Pompe disease (LOPD): Effects of training and detraining; Jones, Harrison N. et al.Molecular Genetics and Metabolism , Volume 117, Issue 2 , 120 - 128 

Aktivní životní styl:

 

Aktivního životního stylu si můžete užívat i bez pocitů ztíženého a namáhavého dýchání. Dechový trenažér EMST150 posiluje dýchací svaly a pomáhá tak snazšímu dýchání při nejrůznějších fyzických aktivitách. Byl vyvinut fyzioterapeuty speciálně pro osoby, které chtějí zvýšit kvalitu dýchání a polykání. Podobnou pomůcku nenajdete v žádné posilovně a pokud chcete zvýšit sílu a vytrvalost dýchání, je EMST150 tou pravou pomůckou pro vás.

Je zcela zřejmé, že stárnutím postupně ztrácíme sílu kosterního svalstva. Víte ale, že se to týká i dýchacích svalů? Tato ztráta síly souvisí se ztrátou svalové hmoty v důsledku faktorů stárnutí a ostatních nervosvalových změn. Naštěstí víme, že silový trénink je také velmi efektivním způsobem nárůstu svalové hmoty, a to dýchací svaly nevyjímaje. Dýchací svalstvo je životně důležité pro ventilační i mimoventilační funkce jako je dýchání, řeč, polykání a kašlání.

Effect of expiratory muscle strength training on swallowing-related muscle strength in community-dwelling elderly individuals: a randomized controlled trial Ji-Su Park1, Dong-Hwan Oh2 and Moon-Young Chang. Gerodontology. 2016 May 16. doi: 10.1111/ger.12234

Zajímavým vedlejším efektem tréninku s EMST150 je snížení či dokonce vymizení příznaků chrápání zaznamenané u mnoha uživatelů. V této oblasti v současné době probíhá další výzkum a několik klinických studií.

Vokalisté a hudebníci:

 

Mezi účinky trenažéru EMST150 patří také zlepšení kvality hlasu a snížení hlasových poruch. U profesionálních zpěváků a herců, kteří s EMST150 trénovali, bylo zaznamenáno zvýšení maximální výdechové síly průměrně o 84%. Současně bylo zaznamenáno také snížení zadýchávání a prodloužení délky zpěvu.

The Effects of Expiratory Muscle Strength Training on Voice and Associated Factors in Medical Professionals With Voice Disorders. Tsai YC, Huang S, Che WC, Huang YC, Liou TH, Kuo YC.J Voice. 2015 Nov 10. Pii: S0892-1997 (15) 00212-X. doi: 10.1016/j.jvoice.2015.09.012.
Expiratory Pressure Threshold Training in High-Risk Performers. Hoffman-Ruddy, B., & Sapienza, C.M. (2001). Dissertation.

Hudebníci byli úplně první, na kom tvůrci trenažéru EMST150 testovali účinky tréninku. Studie pod vedením Dr. Christine Sapienza na University of Florida v r. 2002 sledovala 40 členů středoškolského dechového orchestru. Členové experimentální skupiny podstoupili tréninkový program sestávající se z 24 výdechů denně s použitím vysokoodporového expiračního trenažéru. Po 2 týdnech tréninku při frekvenci 5 x týdně byl zaznamenán nárůst maximálního výdechového tlaku v průměru o 47,5%.

Expiratory muscle training increases pressure support in high school band students Sapienza CM, Davenport PW, Martin AD.. J Voice. 2002 16(4):495-501. 

Proč je trenažér EMST150 tak důležitý pro hráče na dechové nástroje? Díky posílení výdechových svalů hudebníci zvýší schopnost udržet výdechový tlak a lépe kontrolovat výdech. Zlepšení kontroly výdechu pak umožňuje zvyšovat rozsah i kvalitu tónu a má zásadní vliv na výkon hudebníka.

Výdechový odpor trenažéru lze snadno a přesně nastavit díky kalibrované pružině v rozsahu 30 - 150 cm H2O. Díky ní můžete také snadno sledovat zlepšení vlivem tréninku. Trenažér EMST150 je tak malý a kompaktní, že se vejde do každého zavazadla a můžete tak posilovat či udržovat dýchací svaly kdykoli a kdekoli.

Obsah balení:

- expirační trenažér EMST150

- klip na nos

- náustek EMST150 Comfort-Fit

- uživatelský manuál

Další informace a tipy - viz článek str. 35-39 Fyzioterapie dýchání u jedinců s postcovidovým syndromem/postižením.

Instruktážní videa

Stránky výrobce

Recenze

Napsat recenzi

EMST150

EMST150

EMST150 je expirační svalový trenažér určený pro všechny, kteří chtějí zlepšit své dýchání, expektorační a polykací funkce. Pravidelný trénink s touto  pomůckou vede k posílení výdechových svalů, usnadnění vykašlávání, zlepšení kondice a snížení dušnosti.

Příslušenství

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Ke stažení

Uživatelský manuál

Uživatelský manuál EMST150

Ke stažení (3.77M)