EMST75 Lite

EMST75

Nové

EMST75 Lite je expirační svalový trenažér se zátěží v rozsahu 5 - 75 cmH2O určený pro všechny, kteří chtějí zlepšit své dýchání, expektorační a polykací funkce. Byl vytvořen pro pacienty, kteří potřebují zahájit trénink s nižší zátěží, než nabízí trenažér EMST150. Pravidelný trénink s touto pomůckou vede k posílení výdechových svalů, usnadnění vykašlávání, zlepšení kondice a snížení dušnosti.

Více informací

Skladem

1 752 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

EMST75 Lite je lehčí verzí vědecky ověřené pomůcky EMST150 pro zlepšení dechových a polykacích funkcí. Účinnost tréninku s EMST 75 Lite a původní pomůckou EMST150 byla prokázána zvýšením dechové síly u hudebníků, potápěčů, sportovců, seniorů a osob s nervosvalovými onemocněními.

Pro koho:

- osoby s nervosvalovými a dýchacími onemocněními

- seniory a osoby, které nejsou zvyklé na pravidelnou fyzickou aktivitu a snadno se zadýchají

Zdraví a medicína:

EMST75 Lite posiluje svaly zapojované při polykání, kašli a dýchání a tím ovlivňuje závažné symptomy nervosvalových onemocnění vč. Parkinsonovy nemoci, roztroušené sklerózy, Huntingtonovy nemoci, ALS a dalších.

Dysphagia (porucha polykání) - při polykání je kriticky důležitá svalová síla a koordinace, aby byla potrava přemísťována skrze hltan do jícnu a nedošlo k jejímu vdechnutí. Výsledky randomizovaných klinických studií prokázaly, že trénink s EMST150 zlepšuje polykání v důsledku zvýšení síly některých polykacích svalů. Výsledkem tréninku je také zvýšení síly kašle, který je u pacientů s poruchou polykání a zvýšeným rizikem vdechnutí velmi důležitý.

Trénink s EMST150 vede ke zvýšení maximálního expiračního tlaku (MEP, PEmax) spolu s břišními a výdechovými svaly (Sapienza & Troche, 2012). Tréninkový program tak může zvýšit sílu kašle a subglottický tlak spolu se zlepšením koordinace a přesnosti polykání a snížením rizika penetrace a aspirace.

Pitts, T., Bolser, D., Rosenbek, J., Troche, M., & Sapienza, C. (2008). Voluntary cough production and swallow dysfunction in Parkinson's disease. Dysphagia, 23, 3, 297-301. Epub

Parkinsonova nemoc - studie s EMST150 provedené u pacientů s Parkinsonovou nemocí ukazují zvýšení síly výdechu, zlepšení voluntárního kašle a zmírnění polykacích potíží vedoucí ke zlepšení kvality života a snížení dušnosti.

Impact of expiratory muscle strength training on voluntary cough and swallow function in Parkinson disease. Pitts T, Bolser D, Rosenbek JC, Troche M, Okun MS, Sapienza C.Chest 2009;135:1301–1308.
Aspiration and swallowing in Parkinson disease and rehabilitation with EMST: a randomized trial. Troche MS, Okun MS, Rosenbek JC, Musson N, Fernandez HH, Rodriguez R, Romrell J, Pitts T, Wheeler-Hegland KM, Sapienza CM.Neurology. 2010 Nov 23;75(21):1912-9. doi: 10.1212/WNL.0b013e3181fef115.

Cévní mozková příhoda - také u pacientů, kteří prodělali mozkovou mrtvici vede trénink s EMST150 ke zvýšení výdechového tlaku a síly kašlacího reflexu. Nedávná studie potvrzuje EMST jako efektivní metodu ke zvýšení aktivity suprahyoidních svalů u dysfagických pacientů po cévní mozkové příhodě. Zaznamenáno bylo též zlepšení skóre penetrace a aspirace.

Effects of expiratory muscle strength training on oropharyngeal dysphagia in subacute stroke patients: a randomized controlled trial J. S. Park,
CGimhae,
D. H. Oh,
Close, Gangwon-do,
M. Y. Chang,
K. M. Kim, Kyeong Mi Kim, 197 Inje-ro, Gimhae-si, Gyeongsangnam-do J Oral Rehabil. 2016 May; 43(5): 364-72. Doi: 10.1111/joor.12382. Epub 2016 Jan 24. 621-749, 24

CHOPN - u pacientů s CHOPN trénujících s EMST150 bylo zaznamenáno zvýšení síly výdechových svalů, pokles dušnosti a následné zlepšení kondice a kvality života. Studie u pacientů s CHOPN, kteří absolvovali krátkodobý expirační svalový trénink, dokládá signifikantní snížení klidové dušnosti, zlepšení kvality života a zlepšení výsledků zátěžového testu chůzí.

Clinical outcomes of expiratory muscle training in severe COPD patients Susana Motaa, b, Rosa Gu¨ella, Esther Barreiroc, Ingrid Solanesa, Alba Ramı´rez-Sarmientoc, Mauricio Orozco-Levic, Pere Casana, Joaquim Geac, Joaquı´n Sanchisa. 

Poranění míchy (SCI) - systematická review ukazují pozitivní vliv respiračního svalového tréninku na zlepšení výdechového tlaku a vytrvalosti. Také klinické výsledky dokumentují zlepšení výdechového tlaku, voluntárního kašle a kvality hlasu.

Expiratory muscle training in spinal cord injury: a randomized controlled trial. Roth EJ, Stenson KW, Powley S, Oken J, Primack S, Nussbaum SB, Berkowitz M; Arch Phys Med Rehabil 2010; 91:857- 

ALS - trenažér EMST150 byl použit také v několika studiích u pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou, kde byl velmi dobře tolerován a ukázal zvýšení expiračních tlaků a zlepšení polykací kinematiky.

Impact of expiratory strength training in amyotrophic lateral sclerosis. Plowman EK, Watts SA, Tabor L, Robison R, Gaziano J, Domer AS, Richter J, Vu T, Gooch C Muscle Nerve. 2016 Jun;54(1):48-53. doi: 10.1002/mus.24990. Epub 2016 Mar 3.PMID: 26599236 

Pompeho nemoc - expirační svalový trénink s EMST150 ukázal zlepšení expirační svalové síly u pacientů klasické infantilní formy Pompeho nemoci i formy s pozdním nástupem. EMST se tak jeví jako vhodná doplňková léčba respirační atrofie doprovázející toto vzácné onemocnění.

Respiratory muscle training (RMT) in late-onset Pompe disease (LOPD): Effects of training and detraining; Jones, Harrison N. et al.Molecular Genetics and Metabolism , Volume 117, Issue 2 , 120 - 128 

Výdechový odpor trenažéru lze snadno a přesně nastavit díky kalibrované pružině v rozsahu 5 - 75 cm H2O. Díky ní můžete také snadno sledovat zlepšení vlivem tréninku. Trenažér EMST75 Lite je tak malý a kompaktní, že se vejde do každého zavazadla a můžete tak posilovat či udržovat dýchací svaly kdykoli a kdekoli.

Obsah balení:

- expirační trenažér EMST75 Lite

- klip na nos

- náustek EMST Comfort-Fit

- uživatelský manuál

Další informace a tipy - viz článek str. 35-39 Fyzioterapie dýchání u jedinců s postcovidovým syndromem/postižením.

Instruktážní video

Stránky výrobce

Recenze

Napsat recenzi

EMST75 Lite

EMST75 Lite

EMST75 Lite je expirační svalový trenažér se zátěží v rozsahu 5 - 75 cmH2O určený pro všechny, kteří chtějí zlepšit své dýchání, expektorační a polykací funkce. Byl vytvořen pro pacienty, kteří potřebují zahájit trénink s nižší zátěží, než nabízí trenažér EMST150. Pravidelný trénink s touto pomůckou vede k posílení výdechových svalů, usnadnění vykašlávání, zlepšení kondice a snížení dušnosti.

Příslušenství

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: